Son yıllarda Uzakdoğu ülkelerinde meydana gelen SARS ve Kuş Gribi gibi salgın hastalıklarla mücadele etmek amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda, Japonya’da dünyanın bir numaralı çelik devi Daido firmasının 1986 yılında bulduğu Nano Titanium diokside maddesinin ışıkla etkileşerek suyu okside etme etkisi ile radikal hidroksile dönüştürerek aralıksız bitmeyen ve sürekli kendisini yenileyen bakteri, virüs ve mantarları yok edici etkisi çok yüksek olan bu maddeyi geliştirmiş, yeni jenerasyona gümüş katkılı, 7 nano büyüklüğünde ki partiküller halinde kullanıma sunulmuştur. (Eski jenerasyonlar 10 nano ve etki süresi ortalama 2 ay gibi kısa bir zamandır.)

Kullanımda öncelikle insan hareketlerinin yoğun olduğu metro ve trenlerdeki el tutma bölgeleri, istasyonlarda yürüyen merdivenlerin bantları, asansörler, otomatik bilet makineleri,spor merkezlerindeki el teması olan ekipmanlar,saunalar ,ıslak zeminler ve tuvaletler uygulama alanına alınmış ve Dünyanın en modern metro şirketi olan MTR firması tarafından yapılan çalışmaların yayınlarında son derece başarılı olduğu bilimsel olarak test sonuçlarıyla açıklanmıştır.

Kullanım alanlarında hastaneler, evler, restoran ve gıda üretim yerleri, okul ve yuvalar, bankomat makineleri, SPA, spor ve alışveriş merkezleri gibi yerlerin bulunması ile birlikte yoğun bir şekilde talep görmeye devam etmektedir. Tekstil sektöründe çarşaf ve havlularda, ayakkabı iç malzemelerinde, bilgisayar klavyesi ile mouselarında ve benzer ürünlerin imalat aşamalarında kullanılmaktadır. Bilimsel otoriteler tarafından 2010–2025 yılları arasında en çok kullanılacak madde olarak belirtilmektedir.

Şu anda en gelişmiş ürün buluşu yapan firma tarafından üretilen mal Japonya FDA sından onaylı HGT markasıdır. Şirketimiz bu ürünün Türkiye Distribütörlüğünü almış, ithalat, satış ve uygulama servisini vermektedir.

 

Comments are closed.

Aradığınız bir şey mi var, yukarıdaki form ile arama yapabilirsiniz.

Kalite Politikamız

Mesa Sağlık, yüksek kalite standartlarında hizmet vermektedir.

Güncel

WordPress Themes